Łukasz Cyrwus

Zadbaj o siebie, swoją rodzinę i Waszą wspólną przyszłość

Zacznij pracować na swój własny sukces

Praca na etacie ma to do siebie, że cały czas wykorzystujemy swój czas i energię na rzecz kogoś innego. Oczywiście w zamian dostajemy wynagrodzenie, ale nie oznacza to, że nie możemy spokojnie zacząć pracować również na swój sukces. Nie chodzi jednak o to, że mamy zupełnie zrezygnować z naszej pracy i założyć swój biznes, ale dobrze jest w swoim życiu zainwestować trochę w siebie.

Studia prawnicze… i co dalej?

Określ, co jest dla Ciebie sukcesem

Nigdy nie osiągniesz sukcesu, jeśli nie określisz przed samym sobą, co pod tym słowem rozumiesz. Jeśli nie wyznaczysz sobie jasnego celu, nie będziesz mógł do niego dążyć. A sukcesem wcale nie musi być zarabianie milionów rocznie. Wbrew pozorom to nie pieniądze definiują naszą wartość czy poziom szczęścia. Sukcesem może być zrzucenie zbędnych kilogramów, nauczenie się nowych umiejętności lub założenie dużej i wspierającej się rodziny. Do osiągnięcia tych sukcesów wcale nie są potrzebne znaczne nakłady finansowe. Ale musimy dokładnie wiedzieć, do czego chcemy dążyć. I w każdy tego typu cel musimy zainwestować czas, energię i chęci.

Zawsze znajdzie się trochę czasu

Doba ma niestety tylko 24 godziny, z czego około ośmiu spędzamy codziennie na sen. Przez to nasze możliwości są dość ograniczone, zwłaszcza jeśli dochodzi do tego praca poza miejscem zamieszkania. Często faktycznie ciężko jest nam znaleźć wystarczająco dużo czasu, żeby odpocząć od codziennych obowiązków, a co dopiero rozpocząć nowy rozdział w życiu czy zaczęcie pracy nad własnym projektem. Nie oznacza to jednak, że czasu w ogóle nie ma. Zwróć uwagę na to, ile czasu dziennie poświęcasz na przeglądanie Instagrama. Jeśli nie jest to rozwojowe sprawdzanie profili uczących Cię czegoś ciekawego, możesz postarać się ten czas spędzić bardziej produktywnie.

A co, jeśli nic z tego nie wyjdzie?

Wiele osób woli spędzać czas na innych rzeczach, między innymi na odpoczynku. To zrozumiałe podejście, w końcu każdy z nas ma prawo spędzać czas w sposób, w jaki wybierze. Jednak jeśli wynika to z przekonania, że w ogóle nie warto próbować, to sprawa się lekko komplikuje. Nie wynika to ze świadomego wyboru, ale ze strachu lub wręcz lenistwa. Taka postawa niestety nigdy nie przybliży nas do osiągnięcia czegokolwiek poza miejscem naszej pracy. Jeśli nie będziemy się starać, inwestować siebie, swojej energii i czasu, nigdy nie zmienimy naszego życia, a co za tym idzie, nigdy nie będziemy szczęśliwsi, niż jesteśmy teraz.